W dniach od 28 listopada do 5 grudnia ponownie nawiązaliśmy współpracę z Domem Aniołów Stróżów w Katowicach. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć dzieci – podopiecznych Domu poprzez przyłączenie się do akcji Uskrzydlamy 2016, polegającej na wypiekaniu niosących pomoc pierników, a naszych przedszkolaków uwrażliwić na chęć dzielenia się z innymi i niesienia pomocy potrzebującym. Do akcji chętnie włączyli się rodzice, którzy wraz z dziećmi, w swoich domach, zajęli się pieczeniem. Również przedszkolacy z starszych grup, chcąc wspomóc potrzebujące dzieci, własnoręcznie upiekli i polukrowali świąteczne pierniczki. Wiadomość o naszym przedsięwzięciu wyszła poza mury naszego przedszkola i przyłączyli się do nas Dzieci Maryi wraz z parafianami Parafii św. Piotra i Pawła w Gostyni. Dzięki otwartości i dobroci gostyńskich serc, udało się zebrać sporo uskrzydlonych pierniczków, których sprzedaż pomogła Domowi Aniołów Stróżów zebrać fundusze na działalność świetlic, klubów i poradni, które prowadzi w Katowicach i Chorzowie z myślą o dzieciach i rodzinach dotkniętych problemami. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i okazane serce.