Przed zbliżającym się końcem roku szkolnego zorganizowaliśmy cykl tematyczny pt. ,,Bezpieczni podczas wakacji”. 6 czerwca spotkaliśmy się ze strażakami OSP Gostyń. Panowie w interesujący sposób dokonali prezentacji stroju strażaka, wozu strażackiego oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Dzień później nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze pogotowia ratunkowego. Celem wizyty było ogólne zapoznanie dzieci z pracą ratowników medycznych, wyposażeniem karetki oraz sprzętem medycznym ratującym życie. 20 czerwca zawitał w przedszkolu sierż. szt. Dariusz Cuber wraz ze swoim wozem policyjnym. Opowiedział on dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz ostrzegał przed kąpielami i zabawami w miejscach niedozwolonych. Wszyscy nasi goście przeprowadzili z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu podczas spędzania wakacji. Oprócz niesamowitych wrażeń, było to wielkie doświadczenie, świetna zabawa oraz wspaniała lekcja profilaktyczna, która wszystkim przedszkolakom pozostanie na długo w pamięci.