W sobotę 27 maja na terenie Zagrody Śląskiej oraz naszego ogrodu przedszkolnego odbył się Przedszkolny Piknik Rodzinny.  Na wszystkich przybyłych czekało moc atrakcji  i dobrej zabawy. Piknik rozpoczął się występami artystycznymi przedszkolaków,  które ze wzruszeniem oglądali rodzice i dziadkowie oraz zaproszeni goście. Po występach na rodziców z okazji ich święta:  Dnia Mamy oraz  zbliżającego się Dnia Taty, czekała niespodzianka  - upominki własnoręcznie przygotowane przez dzieci. Przedszkolny plac zabaw w tym dniu zamienił się w wesołe miasteczko z wieloma atrakcjami. Były:  dmuchany zamek, trampolina, koło fortuny z nagrodami, bańki mydlane, malowanie twarzy, tor przeszkód, zabawy z chustą oraz balonowe fantazje. Nie zabrakło również stoisk z ciastami i innymi smakołykami. Rodzinny nastrój, słoneczna pogoda i przyjemna atmosfera sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy, zarówno dla dzieci jak i rodziców.