9 maja dzieci z grupy "Misie" oraz 10 maja dzieci z grupy "Jeżyki" z Gminnego Przedszkola w Gostyni wyjechały na wycieczkę autokarową do Warowni Pszczyńskich Rycerzy. W bramie Warowni na czekali rycerze,  którzy oprowadzili przedszkolaków po zamku. Dzieci oglądały komnaty i sale balowe oraz poznały ciekawostki z życia rycerzy, książąt i dam dworu. Wszyscy byli zachwyceni urodą zamku i z uwagą wsłuchiwali się w słowa przewodnika. Wysłuchali legendy o księżniczce i smoku, nauczyli się nowoczesnego tańca królewskiego oraz okrzyków przeganiających smoka. Następnie dzieci zostały zaproszone na magiczny plac zabaw, gdzie wzięły udział w turnieju z przeszkodami. Rycerskie zmagania zakończyły się pasowaniem na rycerzy i księżniczki. Przed pasowaniem przedszkolacy musieli złożyć przysięgę, że zawsze będą grzeczni, będą słuchać dorosłych i pomagać słabszym. Na pamiątkę każdy otrzymał dyplom potwierdzający udział w pasowaniu.
Zwieńczeniem doskonale spędzonego czasu były zabawy na  zamkowym placu zabaw  pełnym różnych zakamarków, labiryntów, wieżyczek, lin i huśtawek. Radości dzieci nie było końca.
Wizyta w Warowni okazała się wielką przygodą, po której pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.
Składamy serdeczne podziękowania P. Janowi Gröbner za pomoc w organizacji wycieczki.