2 października na boisku na terenie rekreacyjno-sportowym przy Szkole Podstawowej w Gostyni, odbyła się I Olimpiada Przedszkolaków. Olimpiadę zorganizował Klub Sportowy „Fortuna”. Celem imprezy było propagowanie bezpiecznych zabaw na powietrzu, zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej oraz rozwijanie zainteresowań sportowych. Zawody rozpoczęły się wspólną rozgrzewką, następnie Trener i zawodnicy, poprowadzili sprawnościowy tor przeszkód, m.in. prowadzenie piłki slalomem, strzał do bramki, drabinkę koordynacyjną. Kolejną konkurencją był rozegranie meczu piłki nożnej.
Drużyny, dzieci z grup przedszkolnych "Misie", "Jeżyki" i "Kangurki" z radością sprostały zadaniom, dlatego na zakończenie czekała na dzieci niespodzianka – piłkarski dmuchany zamek oraz pamiątkowe medale.