Projekcja filmu "Jakub, Mimmi i gadające psy'

W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2020 dzieci z naszego przedszkola miały możliwość obejrzenia filmu "Jakub, Mimmi i gadające psy". Dzięki uprzejmości Biblioteki Gostyń, przedszkolacy uczestniczyli w projekcji filmu z 2019 roku w reż. E. Jansona, który powstał na podstawie ksiązki łotewskiej pisarki Luize Pastore.
To nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”, współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę.
Serdecznie dziękujemy Bibliotece Gostyń za możliwość udziału w projekcji filmu.