Barbórka w przedszkolu

Jak co roku Dzień Górnika jest zawsze bardzo uroczyście obchodzony w naszym przedszkolu. Niestety z powodu trwającej pandemii do przedszkola nie mogli przyjść tatusiowe i dziadkowie pracujący w kopalnii. Mimo wszystko w każdej grupie przedszkolnej odbyły się zajęcia na temat tradycji śląskich i górniczych, pracy górników, ich sprzętu, ubioru i maszyn wykorzystywanych w górnictwie. Tradycyjnie został założony kącik związany z górnictwem i ślaskimi tradycjami. Poszczególne grupy przygotowały prace plastyczne związane z górnictwem oraz nauczyły się piosenek i tańców śląskich. Grupa Żabek przygotowała występ dla górników, w którym przedszkolacy zaprezentowali tańce śląskie i piosenki z okazji Barbórki.