Plan współpracy z rodzicami

Plan współpracy i spotkań z rodzicami.

Grupa „Misie”  4,5 - latki

Rok szk. 2023/2024

Plan współpracy i spotkań z rodzicami.

Grupa „Misie”  4,5 - latki

Rok szk. 2023/2024

Nauczyciele: mgr Marcjanna Latusek

Przekazywanie rodzicom informacji o sukcesach i problemach dzieci, obustronna wymiana informacji i obserwacji oraz ustalenie wspólnego toku oddziaływań w stosunku do dziecka.

Częstotliwość kontaktów dostosowana do potrzeb rodziców i nauczyciela.

Zebranie dotyczące organizacji nowego roku szkolnego:

-zapoznanie rodziców z procedurami bezpieczeństwa w przedszkolu

- omówienie i zapoznanie rodziców z programami realizowanymi w bieżącym roku szk. 2023/24

- zapoznanie z projektem  planu współpracy z rodzicami, poznanie opinii i propozycji rodziców na temat form współpracy z przedszkolem w roku szk. 2023/24

- zapoznanie z projektem planu pracy przedszkola na rok szk. 2023/24

- omówienie procedur bezpieczeństwa obowiązujących w przedszkolu

- wybór członków Rady Rodziców

- zapoznanie rodziców z podstawą programową wychowania przedszkolnego.

Wrzesień

Włączanie rodziców do kształtowania u dzieci określonych w podstawie programowej wiadomości i umiejętności.

Wymiana na bieżąco informacji o dziecku i jego funkcjonowaniu w grupie.

Systematyczne informowanie rodziców o zadaniach wychowawczych i kształcących realizowanych w przedszkolu zawieszanych i aktualizowanych na tablicy ogłoszeń, poprzez maila grupowego  i stronię internetową .

"Dzień kropki" - grupowa uroczystość.

„Co nam niesie Pani Jesień”- przygotowanie kącika przyrody.

„Klasa w terenie”, „Logopedyczny alfabet”, „Akademia Bolka i Lolka”- przystąpienie do udziału  w ogólnopolskich projektach edukacyjnych. Kontynuacja w kolejnych miesiącach.

„Cała Polska czyta dzieciom”- zapraszanie chętnych rodziców do przedszkola.

Listopad

Przekazywanie rodzicom (wg wcześniej umówionego harmonogramu) indywidualnych wyników  diagnozy  wstępnej dziecka 4,5 – letniego.

Jesienne zabawy – popołudniowe spotkanie z udziałem rodziców.

Grudzień

Barbórka, święto górników- udział dziadka lub taty  w ogólnoprzedszkolnym spotkaniu Barbórkowym. Prezentowanie umiejętności artystycznych, regionalnych  dla zaproszonych  gości.

Pomoc rodziców w pieczeniu pierniczków dla podopiecznych GOPS i dla podopiecznych Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

Styczeń

Przygotowanie występu dla Babć i Dziadków, wykonanie upominków  z okazji ich święta.

Luty

Bal karnawałowy – przygotowanie strojów karnawałowych  przez rodziców dla dzieci.

Marzec

Poznawanie ciekawych zawodów rodziców – zaproszenie rodziców pracujących w ciekawych zawodach.

„Wiosenny kącik przyrody”- przygotowanie kącika przyrody, sadzenie/sianie kwiatów, ziół.

„Rodzice czytają dzieciom” – zapraszanie rodziców do czytania bajek.

Maj

Przygotowanie występu i wykonanie dla rodziców upominków z okazji „Dnia mamy i taty” – „Święto rodziny”.

Dzień Dziecka” – pomoc rodziców w organizacji tego dnia.

Zakończenie, podsumowanie projektów edukacyjnych.

Zebranie z rodzicami – podsumowanie całego roku szkolnego, rozliczenie składek, podziękowania.