Częściowe otwarcie przedszkola od 25 maja?

Otwarcie przedszkola wiąże się z dostosowaniem do rygorystycznych wytycznych wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W podejmowanych przez nas działaniach chcemy przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo dla dzieci oraz rodziców, a także dla pracowników przedszkola. W tym celu niezbędne jest zakupienie środków ochrony osobistej dla pracowników i dzieci (płynów dezynfekujących, maseczek, termometrów, itp.). Dużym wyzwaniem jest także przeorganizowanie pracy przedszkola, aby dostosować jego strukturę do wytycznych reżimu sanitarnego.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w przedszkolu uruchomienie jego pełnego funkcjonowania możliwe jest dopiero od dnia 25 maja 2020 r.
Do tego dnia zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli tak jak dotychczas w formie zdalnej.

Proszę Państwa o przekazanie informacji dotyczącej potrzeby zapewnienia dziecku opieki w przedszkolu zgodnie z poniższą treścią, do dnia 6 maja br. do godziny 12.00. Nieprzekazanie informacji traktowane będzie jako brak potrzeby zapewnienia miejsca dla dziecka od dnia częściowego otwarcia przedszkola.

Bardzo proszę o podanie faktycznej potrzeby zapewnienia miejsca, ponieważ na ich podstawie podejmowane będą działania zmierzające do zapewnienia dla dzieci miejsca zgodnie z obecnymi wymogami Głównego Inspektora Sanitarnego.

Zapytanie

1. Czy jesteście Państwo zainteresowani opieką przedszkolną od 25 maja 2020 r. z zachowaniem reżimu sanitarnego?*
  •  Tak
  •   Nie

2.  Jeśli tak, proszę podać planowane godziny pobytu dziecka w przedszkolu od…………………do………………

Potrzeba skorzystania z możliwości zapewnienia opieki przez przedszkole od 25  maja br. mojemu dziecku

…………………………………………….  wynika z obowiązku wykonywania przez obojga rodziców pracy zawodowej.
                    (imię i nazwisko dziecka)

Gostyń, ……………………                                                                    ………………………………..

(podpis rodziców)

Jednocześnie informujemy, że na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 kwietnia 2020 r. w sprawie określania dłuższego okresu pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałaniu COVID – 19, dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony do dnia 24 maja 2020 r.