NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole otrzymało dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dotację dofinansowano ze środków budżetu państwa Priorytet 3 „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

Kwota dofinansowania - 3.000 PLN, całkowita wartość – 3.750 PLN

Otrzymane środki przeznaczyliśmy na organizację spotkania autorskiego z Fenkiem bohaterem serii książeczek edukacyjnych „Przygody Fenka”, zakup całej serii ww. książeczek oraz zakup książek  będących nagrodami dla dzieci, które wezmą udział w konkursie plastycznym promującym czytelnictwo.

Dodatkowo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w przedszkolu realizowane będą:

• Słuchanie bajek czytanych przez pracowników biblioteki i członków klubu Senior+
  • Udział w programie czytelniczym „Magiczna moc bajek”
  • Wypożyczanie książek o Fenku przedszkolakom i rodzicom
  • Zorganizowanie konkursu plastycznego z nagrodami książkowymi podsumowującego akcję wypożyczania nowo zakupionych bajek dla dzieci pt. „Moja ulubiona książka z przedszkola”
  • Zorganizowanie w przedszkolu i bibliotece wystawy prac dzieci o tematyce bajkowej
  • Zapraszanie do przedszkola gości, którzy czytają dzieciom bajki – rodziców, dziadków
  • Zorganizowanie spotkania dla rodziców uwzględniającego tematykę wpływu czytania na rozwój dzieci prowadzonego przez psychologa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mikołowie