Biały dzień w Tygryskach

Podczas Biełego Dnia w naszej grupie, Tygryski bawiły się przy piosence "Już się cieszą dzieci" - wirowały paskami białej bibuły , lepiły bałwana i rzucały śnieżkami.  Dzieci uczestniczyły w teatrzyku pt. "Tajne zadanie kolorka", w którym krasnal Gapcio zamieniał kolory przedmiotów w białą barwę. Tygryski wysłuchały treść listu od pani Zimy i wykonały wszystkie jej polecenia: stworzyły niebieskie szkiełka /doświadczenie z zamarzaniem zabarwionej wody/ i wykonały doświadczenie "Kryształki soli". Dzieci samodzielnie układały płatki śniegu z pasków białego papieru i odbijały śnieżynki za pomocą wlochatego drucika. Na koniec wesołych i ciekawych zabaw kolorem białym czekał wszystkich słodki poczęstunek - pączek.