Spotkanie ze strażakiem

11 i 12 maja w naszym przedszkolu odbyły się spotkania ze strażakiem - tatą Juliana D. z Tygrysków.
Podczas spotkań przedszkolacy dowiedzieli się jak trudna i niebezpieczna jest to praca, poznali różne rodzaje ubioru strażaka, jego narzędzia pracy i sprzęt potrzebny do ratowania ludzi i zwierząt.
Pan Daniel bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, pokazywał dzieciom jak szybko i zwinnie musi się przygotować do wyjazdu straży pożarnej na wezwanie.
Zwrócił uwagę dzieciom na zachowanie bezpieczeństwa podczas zabaw domowych i na podwórku.
Przygotował również niespodziankę w postaci hydronetki i razem z przedszkolakami wyczarował tęczę.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Danielowi  za poświęcony nam czas i przybliżenie zawodu strażaka.