Plan współpracy z Rodzicami

Plan współpracy i spotkań z rodzicami .

Grupa „Kangurki”  5-6 - latki

Rok szk. 2023/2024

Nauczyciele: mgr Kornelia Szymura-Kopiec, mgr Lidia Rzepka

Kontakty indywidualne:

Kornelia Szymura-Kopiec  – poniedziałek 8.00-8.30

Lidia Rzepka – czwartek 15.30-16.00

Prosimy o wcześniejsze poinformowanie o potrzebie spotkania się w tych dniach.

Przekazywanie rodzicom informacji o sukcesach i problemach dzieci, obustronna wymiana informacji i obserwacji oraz ustalenie wspólnego toku oddziaływań w stosunku do dziecka.

Częstotliwość kontaktów dostosowana do potrzeb rodziców i nauczyciela.

Zebranie dotyczące organizacji nowego roku szkolnego:

-zapoznanie rodziców z procedurami bezpieczeństwa w przedszkolu

- omówienie i zapoznanie rodziców z programami realizowanymi w bieżącym roku szk. 2023/24

- zapoznanie z projektem  planu współpracy z rodzicami, poznanie opinii i propozycji rodziców na temat form współpracy z przedszkolem w roku szk. 2023/24

- zapoznanie z projektem planu pracy przedszkola na rok szk. 2023/24

- omówienie procedur bezpieczeństwa obowiązujących w przedszkolu

- wybór członków Rady Rodziców

- zapoznanie rodziców z podstawą programową wychowania przedszkolnego.

Wrzesień

Systematyczne informowanie rodziców o zadaniach wychowawczych i kształcących realizowanych w przedszkolu zawieszanych i aktualizowanych na tablicy ogłoszeń, poprzez maila grupowego  i stronię internetową – kontynuacja do końca roku szkolnego.

„Dzień Kropki”- przygotowanie przez rodziców ubioru w kropki.

„Co nam niesie Pani Jesień”- pomoc w  przygotowaniu kącika przyrody.

Przystąpienie do udziału w projektach #20minutdlamatematyki , „Wszyscy jesteśmy takimi samymi przedszkolakami”- kontynuacja w kolejnych miesiącach.

Październik

„Cała Polska czyta dzieciom”- zapraszanie chętnych rodziców do przedszkola- kontynuacja w kolejnych miesiącach.

Przystąpienie do projektów „Mali Wielcy Odkrywcy” oraz „Gotuj się na zmiany”- kontynuacja w kolejnych miesiącach.

Zajęcia kulinarne w ramach Kółka kulinarnego- raz w miesiącu.

Listopad

Przekazywanie indywidualne  rodzicom (wg wcześniej umówionego harmonogramu) wyników  diagnozy  wstępnej dziecka 5 – letniego oraz wstępnej gotowości szkolnej.

Dawniej i dziś – poznawanie tradycji śląskich. Zaproszenie bliskich do opowieści o tradycjach regionu.

Grudzień

Barbórka, święto górników- udział dziadka lub tatusia  w spotkaniu Barbórkowym. Prezentowanie umiejętności artystycznych, regionalnych  dla zaproszonego  gościa.

Pomoc rodziców w pieczeniu pierniczków dla podopiecznych GOPS.

„Hej kolęda, kolęda”- zajęcia popołudniowe z rodzicami, przygotowanie ozdób choinkowych, kolędowanie.

Styczeń

Dzień Babci i Dziadka-  przygotowanie występu dla Babć i Dziadków, wykonanie upominków  z okazji ich święta.

Luty

Poznawanie ciekawych zawodów rodziców – zaproszenie  rodziców pracujących w ciekawych zawodach.

Bal karnawałowy – przygotowanie strojów karnawałowych  przez rodziców dla dzieci.

Marzec

Poznawanie ciekawych zawodów rodziców – zaproszenie rodziców pracujących w ciekawych zawodach.

„Wiosenny kącik przyrody”- przygotowanie kącika przyrody, sadzenie/sianie kwiatów, ziół.

Kwiecień

Przekazanie rodzicom Informacji o gotowości szkolnej dziecka.

Zajęcia otwarte dla rodziców w godzinach dopołudniowych.

Maj

Przygotowanie występu i wykonanie dla rodziców upominków z okazji „Dnia mamy i taty” – „Święto rodziny”.

Wycieczka grupowa do Starej Chaty w Gostyni.

Czerwiec

„Dzika Afryka” obchody Dnia Dziecka w tematyce Afryki, pomoc rodziców w przygotowaniu strojów

„Żegnaj przedszkole” uroczyste pożegnanie dzieci idących do szkoły.

Podsumowanie projektów edukacyjnych.

Zebranie z rodzicami – podsumowanie całego roku szkolnego, rozliczenie składek, podziękowania.